ATS Aydınlatma Tasarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1996 yılında Canseven & Kühn Industrievertretungen adı altında, Almanya'da mimarlara ve projelendirme ofislerine, aydınlatma konularında teknik ve mühendislik hizmetleri vermek üzere şirketimizi kurduk.

1998 yılında, müşterilerin talepleri doğrultusunda, Almanya'nın Bayern eyaletinde teknik destek ile beraber; Gewiss, Artemide, Martini, Arealite, Nowa Plast, Schupa, Technolite, Merz ve Mehne gibi firmaların bayileri olarak da hizmet vermeye başladık.

2000 yılında artan tecrübemizle birlikte, müşterilerimizin taleplerine cevap verebilmek amacıyla, özel aydınlatma armatürlerinin tasarımlarını, üretimlerini ve uygulamalarını da gerçekleştirdik.

Üzerinden çok geçmeden, Bursa'nın ilk alışveriş merkezlerinden biri olma özelliğini taşıyan AS Merkezin, aydınlatma armatürlerinin ihracatını yaparak, Türkiye ile bağlantımızı kurmuş olduk. 2002 yılında A.T.S. Aydınlatma Tasarım Sanayi ve Tic. Ltd. şirketini kurarak Türkiye'deki faaliyetlerimize devam etmeye karar verdik. Bursa'da, Türkiye’de ve Yurtdışında, çok sayıdaki projelerde aydınlatma ile ilgili tasarımlarımız, imalatımız ve uygulamalarımız olmuştur.

Firmamız A.T.S. Ltd.Şti.’nin yanı sıra, 2008 yılında LIDEFA markası ile İstanbul'da (TR) ve 2009 yılında Nürnberg’te (D) müşterilerine daha yakından hizmet verebilmek için yeni girişimlerde bulunmuştur.

Geçen 13 yıl süresince, ürün çeşitlerini; teknik ve dekoratif aydınlatma armatürleri olarak, iç ve dış mekanlar için sürekli arttırmış ve bunun yanı sıra seçkin mimarlar ile ortak çalışmalarında, Türkiye’nin ve Almanya'nın önde gelen alışveriş merkezlerinde, hotel projelerinde, havalimanlarında birçok özel tasarımları ürün portföyüne dahil etmiştir. Dolayısıyla şirketimiz, müşterilerinin ihtiyaç duyabileceği veya farklı talepler doğrultusunda ortaya çıkabilecek geniş bir ürün yelpazezisini karşılayabilecek şekilde üretim teknikleri geliştirmiştir.

LIDEFA ürünleri, TSE ve CE standartlarına göre üretilmektedir. Bunun yanında, ISO 9001:2008 Kalite Sistem Belgesine ve Rusya Federasyonu pazarının bir zorunluluk arz ettiği GOST – R belgesine sahiptir.

Firmamız, mimari çalışmalar çerçevesinde, özellikle butik tarzı üretim yaparak, müşterilerinin özel taleplerine göre istenilen malzeme, tasarım, kaplama ve renk çeşitleri ile, projelerde kullanılacak yerlere göre geliştirilen armatürleri, modern donatılmış tasarım büroları, 3-D imkanlarını sağlayan yazılım programları ve üretimde gerekli olan bilgisayar destekli CNC-Abkant, CNC-Frezer, CNC-Tornalarının sağladığı çalışma ortamları ve imkanları ile geçen yıllarda birçok projeyi tamamlamıştır.

Aydınlatma tasarım ve üretim konularında oluşabilecek her türlü ihtiyacınız doğrultusunda, sizlere yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duyacağımızı belirtir, birlikte çok güzel işlere imza atmayı dileriz.

Elektrik Yük. Müh.
T. Sabri CANSEVEN